Skip to main content

„Troska o siebie nie jest aktem samolubstwa – to po prostu dobre zarządzanie jedynym darem, jaki mam, darem, którym mam dzielić się
z innymi. Za każdym razem, gdy możemy wsłuchać się w nasze prawdziwe „ja” i zapewnić sobie troskę, jakiej potrzebujemy, nie robimy tego tylko dla siebie, ale dla wielu innych osób, których życia dotkniemy.”
Parker Palmer


Punktem wyjścia do dojrzałego życia duchowego jest zrozumienie, pokochanie i dbanie nie tylko o innych, ale również o siebie. To nie jest afirmująca gadka-szmatka. To jest treść Ewangelii, zgodnie z którą najszczytniejsze ideały i największe zdobycze nie zrekompensują uszczerbku na własnej duszy – „cóż pomoże człowiekowi, choćby cały świat pozyskał, a na duszy swej szkodę poniósł” (Ewangelia Marka 8,36). Tylko, gdy sami mamy radość, pokój i szczęście, nasze życie może być darem dla innych i możemy próbować podzielić się z nimi tym, co naprawdę mamy.

Mam wrażenie, że za dużo zmęczonych i sfrustrowanych ludzi próbuje uszczęśliwiać swoje otoczenie. Wszyscy byliby zdrowsi, gdyby swoją 'zbawczą pracę’ zaczęli od siebie. 

____
Zapraszam również:
Mój kanał na YouTube: www.youtube.com/MichalWlodarczykPastor
Facebook: www.facebook.com/MichalWlodarczykPastor
Instagram: www.instagram.com/michalwlodarczyk
Spotify: https://open.spotify.com/show/6jWVLJU…

5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments